ZABEZPIECZENIE WNĘTRZA

elementy ozdobneElementy ozdobne wnętrza

Dodają elegancji, ale często tracą swój wygląd poprzez liczne zarysowania i nawarstwiające się zabrudzenia, zwłaszcza dotyczy to elementów lakierowanych. Dobrym rozwiązaniem jest aplikacja twardej powłoki ceramicznej, która nie tylko będzie je skutecznie chronić, ale również ułatwi bieżącą pielęgnację. Oczywiście rodzaj zastosowanej powłoki ochronnej uzależniony jest od materiału z którego są wykonane. 

 

tapicerka skorzanaTapicerka skórzana

Zdecydowanie dodaje wnętrzu elegancji, ale jest jednocześnie bardzo delikatna i podatna na przetarcia, wgniecenia, pęknięcia oraz przebarwienia spowodowane barwnikami odzieżowymi. Usunięcie ich jest dość trudne i zawsze powoduje osłabienie powierzchni skóry. Rozwiązaniem jest dedykowany impregnat ceramiczny, który nie tylko chroni powierzchnię skóry przed wnikaniem zabrudzeń, ale sprawia, iż staje się ona bardziej odporna na pęknięcia i przetarcia. Dodatkowym atutem jest ułatwiona pielęgnacja. Oczywiście powierzchnia tapicerki pozostaje idealnie matowa i naturalna w dotyku.

 

alcantaraAlcantara

Delikatna struktura tego poszycia sprawia, że powierzchnia narażona jest na zniszczenia polegające głównie na przecieraniu i miejscowym mechaceniu. Jej duża chłonność ułatwia wnikanie brudu, który jest dość trudny do usunięcia. Dwuwarstwowy impregnat ceramiczny zapewnia doskonałą ochronę przed wnikaniem brudu i przecieraniem. Po takiej operacji powstałe zabrudzenia można bezproblemowo usunąć przy pomocy wilgotnej szmatki.

 

tapicerka tekstylnaTapicerka materiałowa

Jeżeli tapicerka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, jej trwałość jest stosunkowo duża. Problemem, może być jednak wnikanie brudu, zwłaszcza w przypadku jasnych odcieni. Można temu zapobiec poddając tapicerkę impregnacji. Profesjonalny preparat bazujący na nanotechnologii, zabezpiecza każde włókno „z osobna”, co sprawia, że materiał bez problemu przepuszcza powietrze. Dodatkowym atutem jest zwiększenie odporności na przetarcia i blaknięcie kolorów. Pielęgnacja jest znacznie ułatwiona, ponieważ brud czy wylany płyn nie wnika w głąb materiału pozostając na jego powierzchni. 

 

Wykładziny podłogowe

Wszystkie rodzaje wykładzin podłogowych z natury rzeczy są najbardziej narażone na zabrudzenia. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku jasnych odcieni. Czarne kolory sprawiają, że zabrudzenia są  mniej widoczne, ale po pewnym czasie dają o sobie znać mało przyjemnym zapachem. Rozwiązaniem tych problemów jest impregnacja, którą przeprowadzamy podobnie jak w przypadku tapicerki tekstylnej. Dwie warstwy ochronne stanowią skuteczną barierę przed brudem i błotem, zarówno w przypadku wykładzin jak i dywaników welurowych. Zabrudzenia nie wnikają w strukturę materiału pozostając na jego powierzchni. Ułatwia to znacznie pielęgnację, która w większości wypadków ogranicza się do odkurzania, a bardziej uporczywy brud można w większości wypadków usunąć zwilżoną gąbką lub szczotką.

Wykorzystane produkty

System X Interior to zaawansowana technologicznie super hydrofobowa powłoka oparta na nowoczesnej nanotechnologii. Została opracowana przez laboratoria Element 119, aby chronić wewnętrzne elementy samochodu pokryte skórą, alcantarą i materiałami tekstylnymi. Impregnat tworzy bardzo mocne połączenie z pojedynczymi włóknami co uniemożliwia jego usunięcie podczas czyszczenia. Materiał pozostaje naturalny w dotyku i zachowuje swój oryginalny kolor i wygląd, pozwalając jednocześnie na swobodny przepływ powietrza. System X Interior Ceramic Coating perfekcyjnie chroni powierzchnię przed wnikaniem zabrudzeń w głąb struktury materiału. Ułatwia to znacznie ich usuwanie, zarówno na sucho jak i na mokro. Powłoka bardzo szybko ulega wyschnięciu, jest neutralna i bezzapachowa co jest bardzo istotne dla osób cierpiących na alergię.

Nasze realizacje

Lamborghini Huracan Spyder

Lamborghini Huracan Spyder

29.07.2016
Oddział Warszawa - Piaseczno
Mercedes GLE 450

Mercedes GLE 450

20.08.2016
Skórzana, szczególnie jasna, tapicerka niestety łatwo się brudzi, ale nasi ...
Range Rover Evoque

Range Rover Evoque

14.09.2016
Oddział Warszawa - Marki
BMW M6

BMW M6

25.10.2016
Oddział Warszawa - Marki
Facebook Yotube Instagram info|zadbaneauto.pl| title="Napisz do nas"|adres e-mail|